خانه / پزشکی / دکتر پیمان کرمانیها: طراحی لبخند

دکتر پیمان کرمانیها: طراحی لبخند

طرح لبخند به مجموعه درمان هایی که جهت ایجاد هارمونی و هماهنگی در دهان و دندان برای ایجاد زیباترین لبخند انجام می گردد، گفته می شود. برخی از این درمان ها عبارتند از : ونیر کامپوزیت، لمینیت سرامیک، بلیچینگ، ارتودنسی، جراحی زیبایی لثه و …

طراحی لبخند برای افراد به دلایل و انگیزه های مختلف انجام می شود و به این ترتیب با توجه به ملاحظات منحصر به فرد می تواند به صورت سفارشی بر روی هر یک از اجزای مختلف صورت آن ها عملیات اصلاحی انجام شود.

اصول طراحی لبخند

اصولی که در طراحی لبخند نقش دارند،  زیبایی کلی لبخند فرد را تحت تاثیر قرار می دهند.

اصول طراحی لبخند به چند بخش تقسیم می شوند:

چهره

آناتومی صورت و عضلات از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است و از طریق تجزیه و تحلیل بصری و عکاسی توسط دندان پزشک ترمیمی مطالعه می شود، که شامل چگونگی و حالت لب ها هنگام سخن گفتن، لبخند و یا خندیدن می شوند.

سلامتی و ظاهر لثه ها عناصر ضروری در طراحی لبخند هستند. التهاب  لثه ، خطوط نامنظم لثه، التهاب سطوح لثه در معرض، اغلب شکایات زیبایی مبتنی بر لثه است که از تجدید نظر لبخند شما منحرف می شود.

با همکاری دندانپزشکی زیبایی و تکنسین آزمایشگاهی دندانپزشکی در کنار هم، توانایی های فنی و هنری خود را برای ایجاد یک ظاهر طبیعی و زیبای که در آن شکل ها، اندازه ها و ترتیب دندان های فرد، ترکیب می کند.

قطعات لبخند

زیبایی لبخند شامل استفاده از قوانین، ابزار و استراتژی خاصی برای ارزیابی دندان ها و شرایط لثه است تا دندانپزشک در مورد زیبایی و ترمیم برای اصلاح و یا نحوه بهبود ظاهر  تصمیم بگیرد.

لب ها

لب ها با یک چارچوب  لبخند شما را می پوشاند، با دندان ها و لثه های خود ترکیب می شود. اصلاح شکل و یا تقارن لب ها می تواند زیبایی لبخند شما را بیشتر کند.

نقطه شروع هر طراحی لبخند، خطوط صورت است، یک خط عمودی خیالی که بین دو دندان فوقانی جلوی کشیده شده است. برای ارزش زیبایی شناسی، خط میانی صورت باید در وسط چهره باشد.

ویژگی های ظاهری چهره: مانند چشمان، بینی و چانه، هنگام قرار دادن خط میانی ممکن است گمراه کننده باشند.

خط لبخند

لبخند شما خطی است که در بالای لب پایین قرار دارد. در یک خط لبخند ایده آل، لبه های دندان های فوقانی شما باید هنگام مواجه شدن با لب پایین، موازی با لب پایین باشد.

دندان ها

در یک  لبخند جذاب عوامل متفاوتی دخالت دارند، مانند دندان هایی سفید، با اندازه مناسب و بدون فاصله بین آن ها


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

اگر خوابمان نبرد چه کنیم؟ ۷ راه چگونه به خواب رفتن سریع

بدخوابی یا بیدار شدن بی موقع از خواب میتواند کل روز شما را تحت تاثیر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *