خانه / پزشکی / دکتر پیمان کریمیها: کامپوزیت ونیر

دکتر پیمان کریمیها: کامپوزیت ونیر

لمینیت کامپوزیت که از جنس کامپوزیت هست ، توسط دندانپزشک برروی سطح دندان قرار می گیرد و ظاهری زیبا در دندان های فرد ایجاد می کند. رنگ مواد لمینیتی که به عنوان ونیر کامپوزیت و لمینیت شناخته می شود، به سلیقه بیمار قابل انتخاب می باشد.

افراد به دلیل تمایل به رسیدن نتیجه در کوتاه ترین زمان، میل چندانی به ارتودنسی ندارند در نتیجه بهترین راهکار برای این افراد استفاده از لمینیت کامپوزیت است .

افرادی که دارای دندان های نامرتبی هستند با استفاده از لمینیت کامپوزیت به راحتی می توانند دندان ها و لبخند زیبایی داشته باشند.

تخصص دندانپزشکان زیبایی در گذاشتن ونیر کامپوزیت ها بسیار مهم می باشد و ویژگی برتر ونیر کامپوزیت ها در این است که، دندانپزشک برای گذاشتن لمینیت کامپوزیت آسیبی به مینای دندان نمی زند و دندان ها را نمی تراشد، در نتیجه رضایت بیمار در این روش بیشتر است.

در این روش مواد همرنگ دندان (کامپوزیت) با کمترین تراش یا بدون تراش بر روی دندان ها قرار می گیرند. این درمان معمولا یک جلسه ای در مطب انجام می شود و نیازی به پروسه لابراتواری نیست.

دندانپزشک زیبایی بدون کمترین آسیبی (در حال حاضر هیج تراشی بر روی دندان برای ونیر کامپوزیت ها صورت نمی گیرد )  مواد کامپوزیتی را روی دندان قرار می دهد و به دندان ها آسیبی وارد نمی شود. به این معنی که در قرار دادن این نوع مواد بر روی دندان، دندان ها تراش نمی خورند و آسیبی به دندان وارد نمی شود.

از آنجا که کامپوزیت به مینای دندان متصل می شود، افرادی کاندید این درمان هستند که دندان های تقریبا سالم دارند و فقط فرم و رنگ دندان هایشان مطلوب نیست. از طرفی به علت رنگ پذیر بودن کامپوزیت، شخص دریافت کننده این درمان می بایست از بهداشت دهان و دندان در حد مطلوبی برخوردار باشد.

وینرهای کامپوزیتی با حفظ مینای دندان، نتایج خوبی در زیبایی دندانپزشکی را ارائه می دهند؛ و همچنین یک گزینه سریع، حداقل تهاجمی، ارزان و قابل تعمیر برای رسیدن به یک لبخند زیبا است.

تکنیک های آزمایشگاهی فعلی همراه با یک پروتکل دقیق بالینی،  نیازهای ترمیمی و زیبایی بیماران را برآورده می کند.

یک پروتکل گام به گام برای ارزیابی تشخیصی، تهیه و تکمیل مدلسازی، تهیه و تشخیص دندان ها و سیمان سازی چسب توسط دندان پزشک زیبایی انجام می گیرد.


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

ام آر آی پروستات (مولتی پارامتریک) داینامیک دیفیوژن و MR

در مورد ام آر آی پروستات چه می دانید؟ در کل، سرطان پروستات بدخیم ترین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *