خانه / پزشکی / پی آر پی دکتر محمد سعیدی

پی آر پی دکتر محمد سعیدی

پی آر پی

پی آر پی دکتر محمد سعیدی

پلاسما غنی از پلاکت، و یا پی آر پی، یک ماده است که برای بهبود و بازسازی بافت ها تزریق می شود.
پلاسما جزء مهمی از خون شماست که حاوی فاکتورهای خاص یا پروتئین است، که به خون شما اجازه می دهد تا در صورت وقوع جراحت و زخم ، خون لخته شود و خونریزی خاتمه یابد. همچنین حاوی پروتئین هایی است که از رشد سلول ها حمایت می کنند.
محققان، پی آر پی را با جدا کردن پلاسما از خون و تمرکز آن تولید کرده اند
ایده این روش به این صورت است است که تزریق ماده پی آر پی به بافت های آسیب دیده، بدن شما را تحریک می کند تا سلول های جدید و سالم را بسازد و باعث بهبودی و جوانسازی پوست شود.
درمان و اثر پی آر پی به طور قطعی ثابت نشده است. همچنین به عنوان درمان توسط اداره غذا و داروی ایالات متحده تأیید نشده است، با این حال، ورزشکاران مشهور مانند تیرر وودز و ستاره تنیس رافائل نادال، از این تزریق ها برای کمک به بهبود جراحات زخم استفاده می کنند.
پی آر پی از خون خود بیمار گرفته می شود.
به منظور بدست پلاسمای غنی از پلاکت،خون بیمارداخل سانتریفوژ چرخانده می شود تا مولفه های جامد از مولفه های مایع جدا شوند .
بخش مایع جدا شده خون ، پلاسما ی غنی از پلاکت است.
سپس پلاسمای غنی از پلاکت داخل یک سرنگ کشیده می شود و در ناحیه تحت درمان به عبارت دیگر در محل ریزش مو یا آسیب دیدگی پوستی تزریق می شود.
پلاسمای غنی از پلاکت را گاهی پس از کاشت مو در ناحیه کاشت شده و یا در پوست سر در حال طاسی تزریق می کنند . طبیعت پلاکت ها بدین صورت است که اگر به صورت مصنوعی فعال گردند ، موجب تحریک پذیری و بازسازی بدن می گردد به طور مثال اگر در کنار فولیکول مو تزریق شوند باعث رویش مجدد و طبیعی مو می گردند و در صورت تزریق در پوست موجب تجدید ساختار آن و رفع چین و چروک، خطوط و غیره خواهند شد. همچنین در استخوان یا غضروف باعث ترمیم شکستگی یا سائیدگی ها می شود.
پیش از تزریق پلاسمای غنی از پلاکت، اغلب از یک داروی بیحسی موضعی استفاده می نمایند تا بیمار درد زیادی هنگام تزریق احساس نکند.

پی آر پی

پی آر پی

مزایا پی آر پی 

پلاسمای غنی از پلاکت برای درمان ریزش مو در نواحی دیگر پوست سر که کاشت مو در آن صورت نگرفته است، به صورت مجزا مورد استفاده قرار می گیرد
در این روش از خون خود بیمار استفاده می شود و در نتیجه خطر ابتلا به مشکلات ناشی از تزریق خون وجود ندارد و با توجه به وجود کیت مخصوص ، پروسه کار کاملا استریل است
کم یا زیاد بودن مقدار تزریق خطرناک نیست
نیاز به بستری و استراحت ندارد
کاربرد روش پی آر پی
جوانسازی پوست صورت
جوانسازی دست ها
رفع چین و چروک ها
از بین بردن اسکار آکنه و اسکار زخم های ناشی از بریدگی، سوختگی رفع خطوط اخم یا خنده
رفع طاسی سر یا ابرو
از بین بردن پف و تیرگی دور چشم
کاشت مو
تحریک و تقویت مو


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

کامل ترین راهنمای سلامت در هتل

هدف ما انسان ها از سفر تفاوت زیادی با یکدیگر دارد؛ برخی برای تفریح و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *