خانه / پزشکی / چرا پیاده روی مفید است؟

چرا پیاده روی مفید است؟

در این مقاله به نقل از دکتر کامران جلالی ۱۲ فایده پیاده روی را برایتان ذکر کرده ایم، با دکتر سلام همراه باشید.

۱- پیاده روی با سرعت سه کیلومتر در ساعت خطر سکته قلبی و مغزی و نارسایی قلبی را تا حدود ۳۰درصد کاهش می‌دهد. افرادی که پیاده روی سریع تری دارند بهره بیشتری میبرد در مجموع ۱۰ کیلومتر در هفته بسیار برای سلامتی شما مفید است.

۲- بانوانی که ۳۰ دقیقه در روز پیاده‌روی می‌کنند خطر سکته را ۲۰ تا ۴۰ درصد کاهش می‌دهند. در واقع با افزایش ضربان قلب به دنبال پیاده روی قلب شما قویتر شده و پرفشاری خون در شما بهبود می یابد.

۳- به طور متوسط چنانچه ده هزار قدم در هفته طی شود و یا حداقل پانصد قدم طی شود برای حفظ سلامتی شما مناسب خواهد بود.

۴- دکتر کامران جلالی گفت: به طور ایده آل شما باید حداقل ۱۵۰ دقیقه در هفته فعالیت فیزیکی داشته باشید تا ضربان قلب شما افزایش یابد با قدم زدن این هدف به دست می‌آید و شما نیاز به تجهیزات خاصی ندارید.

۵- برخلاف تصور عمومی قدم زدن می تواند جایگزینی برای دویدن باشد قدم زدن معمولی می‌تواند خطر حمله قلبی و مغزی را کاهش دهد و همچنین از افزایش چربی و قند خون جلوگیری کند.

۶- شما می‌توانید با ۴۵ دقیقه پیاده روی در روز به تناسب اندام خود کمک کنید اگر ۲۰ ثانیه می‌دوید برای یک دقیقه پیاده روی می تواند به کاهش وزن شما سرعت ببخشد.

۷- پژوهش ها نشان داده است که ۹۰ دقیقه پیاده روی در منطقه سرسبز می تواند جلوی اضطراب و افسردگی را بگیرد.

۸- پژوهش ها نشان داده است که بانوانی که پیاده روی می کنند ۳۰ تا ۴۰ درصد کمتر به سرطان سینه مبتلا می شوند. برای از بین بردن خطر سرطان سینه حداقل روزی ۳۰ دقیقه پیاده روی کنید.

۹- پیاده روی در حد ۱۰ دقیقه بعد از هر وعده غذایی می تواند برای مبتلایان به بیماری دیابت بسیار مفید باشد چرا که تولید انسولین افزایش می‌یابد قند خون کاهش می یابد و میزان مصرف قند خون افزایش می یابد و کلیه ها و همچنین سیستم عصبی محافظت می شود.

۱۰- اگر دچار آرتروز هستید در حد تحمل پیاده‌روی کنید چراکه با پیاده روی منظم میتوانید اکسیژن رسانی به مفاصل را افزایش دهید عضلات خود را قوی کنید و وزن خود را کاهش دهید و در طولانی مدت جلوی روند پیشرفت آرتروز را بگیرید.

۱۱- دکتر کامران جلالی خاطر نشان کرد: چنانچه مبتلا به کمردرد هستید پیاده روی در حد ۲۰ تا ۴۰ دقیقه در هفته می‌تواند به بهبود کمردرد شما کمک کند مگر آن که شدت کمردرد در حدی باشد که امکان حرکت نداشته باشید.

۱۲- پیاده‌روی می‌تواند به تراکم استخوان شما کمک کند در واقع فشار وزن شما بر روی استخوانها می‌تواند فرآیند استخوان سازی و تقویت استخوان را افزایش دهد و از پوکی استخوان جلوگیری کند.


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

تشخیص و درمان هالوکس والگوس یا انحراف شست پا

هالوکس والگوس که اغلب به آن بونیون یا قوز شست پا گفته می شود، نوعی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *