خانه / پزشکی / یک پیمانه چند قاشق غذاخوری است

یک پیمانه چند قاشق غذاخوری است

یکی از دغدغه های آشپزی، سر و کار داشتن با پیمانه ها و اندازه گیری های مختلف است. آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که یک پیمانه چند قاشق غذاخوری است ؟ آیا تا به حال در پیمانه کردن موادغذایی برای پختن نوعی غذای خاص به مشکل بر خورده اید و به این فکر کرده اید که یک پیمانه چند قاشق غذاخوری است ؟ در این مقاله از بخش آشپزی دکتر سلام در این مورد توضیحاتی را ارائه خواهیم داد و در ادامه به بررسی این می پردازیم که چگونه برای یک مهمانی مواد غذایی را پیمانه کنیم.

یک پیمانه چند قاشق غذاخوری است

من می خواهم که یک کیک را با استفاده از دستور پختی درست کنم و می خواهم بدانم که یک پیمانه چند قاشق غذاخوری است ؟ قبل از اینکه شروع کنیم، باید بگویم که استفاده از پیمانه در دستور آشپزی مدرن بیشتر به ایالات‌ متحده و کانادا محدود می ‌شود. پیمانه به عنوان یک مقیاس اندازه‌گیری استاندارد از دهه ۱۹۶۰در دستور العمل ‌های بریتانیایی استفاده نمی ‌شود. اما این حقیقت که ما این روز ها دائما آنلاین هستیم به این معناست که دستورالعمل شما می‌تواند از هر جایی از دنیا بیاید.

در این مقاله، ما فرض می کنیم که شما از قاشق سوپ خوری و پیمانه ایالات ‌متحده استفاده می ‌کنید. برای ساده کردن این مسئله، من یک نمودار مرجع برای تبدیل یک پیمانه، ½  پیمانه، ¼  پیمانه، ۱/۳ پیمانه و امثالهم به قاشق سوپ خوری (و قاشق چای خوری) و برعکس را آماده کرده ام.

یک پیمانه چند قاشق غذاخوری است

تبدیلات قاشق سوپ خوری و پیمانه

۱ قاشق سوپ خوری ۳ قاشق چای خوری
۱ / ۱۶ پیمانه ۱ قاشق سوپ خوری
۱ / ۸ پیمانه ۲ قاشق سوپ خوری
۱ / ۶ پیمانه ۲ قاشق چای خوری به اضافه ۲ قاشق سوپ خوری
۱ / ۴ پیمانه ۴ قاشق چای خوری
۱ / ۳ پیمانه ۵ قاشق چای خوری به اضافه ۱ قاشق چای خوری
۳ / ۸ پیمانه ۶ قاشق چای خوری
۱ / ۲ پیمانه ۸ قاشق سوپ خوری
۲ / ۳ پیمانه ۱۰ قاشق چای خوری به اضافه ۲ قاشق سوپ خوری
۳ / ۴ پیمانه ۱۲ قاشق چای خوری
۱ پیمانه ۱۶ قاشق سوپ خوری

یک پیمانه چند قاشق غذاخوری است

چگونه یک دستورالعمل غذایی را برای مقدار وعده غذایی دلخواهی که نیاز دارید پیمانه کنید؟

پیمانه کردن یک دستورالعمل غذایی به این معنی است که شما اجزای غذا را برای مقدار متفاوتی برای تعداد افراد خاصی تنظیم ‌کنید. در حالی که دو برابر کردن یا نصف کردن یک دستورالعمل نسبتا آسان است، اما زمانی که بخواهید یک دستور العمل ۶ نفره را به وعده هایی برای دو نفر یا چهارده نفر تبدیل کنید، به کمی ریاضی نیاز دارید. چه بخواهید یک دستورالعمل را افزایش دهید یا آن را کاهش دهید، روش تنظیم مقادیر اجزای آن یکسان است.

مرحله اول تعیین ضریب تبدیل است؛ سپس، باید این عدد را در مقدار اجزای تشکیل دهنده ضرب کنید. اگر این عدد یک مقدار عجیب شد، باید به نوع متفاوتی از واحد اندازه گیری تبدیل شود. ممکن است که این کار، سخت به نظر برسد، اما شما نیاز ندارید که هر جزء م