خانه / پزشکی / ۱۰ عادت خوب که در مبتلایان به آرتریت روماتویید کمک کننده است

۱۰ عادت خوب که در مبتلایان به آرتریت روماتویید کمک کننده است

دکتر کامران جلالی در این مقاله از دکتر سلام ۱۰ عادت خوب که در مبتلایان به آرتریت روماتویید کمک کننده است را ذکر می کند، با دکتر سلام همراه باشید.

۱- یکی از باورهای غلط این است که چون آسیب دیده ایم ورزش نکنیم

در حالیکه بدون فعالیت فیزیکی قدرت عضلانی را از دست می‌دهید و این دردهای روماتیسمی را تشدید میکند. خوشبختانه فعالیت فیزیکی ملایم می تواند سبب آزادسازی اندورفین ها شود که خود به تسکین درد کمک می‌کند.

۲-ریلکسیشن را تمرین کنید

دکتر کامران جلالی در این باره گفت: خود را آرام و رها سازید اما تعداد اندکی از ما برای رهاسازی خود وقت میگذاریم. تکنیکهای مدیریت استرس همچون تنفس عمیق مدیتیشن و بیوفیدبک بدن شما را آرام می سازد و کمک می‌کند که درد کمتری را تجربه کنید.براژ سلامتی خود وقت بگذارید، چشمان خود را ببندید عمیق نفس بکشید و خود را آرام و رها سازید.

۳-از مصرف مشروبات الکلی پرهیز کنید

شما به خواب شب نیاز دارید تا کمک کند استرس های شما کاهش یابد وقتی الکل در بدن شما تجزیه می‌شود سبب می گردد که خواب شما مختل شود بنابراین کیفیت خواب شبانه کاهش می‌یابد و شما درد بیشتری را تجربه می کنید.

۴-مصرف سیگار را متوقف کنید

وقتی که چنین باوری دارید که مصرف سیگار استرس را در شما کاهش می‌دهد به این نکته هم توجه کنید که در طولانی مدت مصرف سیگار قدرت ترمیم مفاصل را کاهش میدهد چرخش خون را بی کفایت میکند و احتمال تحلیل غضروف را افزایش میدهد بنابراین هرچه زودتر مصرف سیگار را متوقف کنید.

۵-به تغذیه خود برسید

شما تلاش داریم هر کاری که به شما کمک می کند را دنبال کنید٬ تغذیه درست میزان قند خون شما را بهبود می بخشد وزن شما را متعادل میکند و استعداد شما به بیماری های قلبی را کاهش میدهد و به هضم غذا کمک میکند هدف نهایی مصرف پروتئن با چربی پایین و غلات و حبوبات است.

۶-از شرایط خود یادداشت‌برداری کنید

کمک به دکتر به معنی کمک به خود است سعی کنید هر روز شدت درد خود را از یک تا ده عدد گذاری کنید و گزارشی تهیه کنید از فعالیت ها و احتمالا غذاهایی که در آن روز استفاده کرده اید به این وسیله پزشک شما بهتر می تواند به شما کمک کند

۷-برای سلامتی خود وقت بگذارید

دکتر کامران جلالی افزود: اجازه ندهید در برابر تصمیم دیگران دچار معذوریت شوید. اگر لازم است قرار میهمانی را کنسل کنید با دوستانی که خوش می گذرانید وقت بگذارید٬ جلسات ماساژ برای خود ترتیب دهید.

۸-خود را مشغول کنید و به تفریحات بپردازید

اجازه ندهید ذهن شما بر روی درد متمرکز شود می توانید به گروه دوستانی که تمرین یوگا می‌کنند ملحق شوید و یا در کلاس آشپزی ثبت نام کنید و موارد مشابه.

۹-درباره بیماری خود داروهایی که مصرف می‌کنید اطلاعات خود را افزایش دهید

شما باید بدانید برای کمک بیشتر به خود چه کارهایی را نباید و چه کارهایی را باید انجام دهید و اگر عوارض داروها ظاهر شد زودتر پزشک خود را در جریان قرار دهید.

۱۰-درد دل کنید.

این عادت بسیار کمک کننده ای است که در مورد احساس خود و یا نیاز خودتان بدون نگرانی با دیگران صحبت کنید. خود ابرازی کمک می‌کند تا دیگران هم بهتر به شما کمک کنند. شما تنها نیستید و خانواده و دوستان شما با شما همراهی خواهند کرد.


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

شربت آگوا؛ یک شیرین کننده سالم و طبیعی است یا یک تبلیغ؟!

در این لحظه از زمان، همه ما میدانیم که شکر و شربت که دارای مقدار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *